argjiro.net > blue > shqip > irma spaho
1
Irma Spaho

Irma Spaho i dėrgoi kėto poezi tek njė listė shqiptare. Unė i pata lexuar, pastaj i mblodha dhe i vendosa tek kjo faqe.

Djall nė mish
Ėndėrr gruaje
Fantazi impromptu
Fėmija brenda meje
Kėnga e buzėve
Lotėt
Njerėzore
Pėr ty
Sonte dhimbja paska emrin tėnd

Search!

Elsewhere
Reklamė