argjiro.net > blue > shqip > elvira dones
1
Elvira Dones

Me gjithė emrin qė tingėllon si i huaj, shkrimtarja ėshtė krejt shqiptare. Faqja e saj e ka adresėn www.elviradones.com; nė tė mund tė lexoni edhe pjesė nga romanet e tregimet e kėsaj shkrimtareje.

Romani Yjet nuk vishen kėshtu ėshtė i pari nga Trilogjia e Dhimbjes. Tema e Yjeve ėshtė trafiku i njerėzve, skllavėrimi, tortura, rrėnimi i shpirtit, shndėrrimi nė prostituta, vdekja e pareshtur. Yjet nuk vishen kėshtu nuk bėn tė lexohet nga ata qė kanė zemėr tė dobėt. Zot, ē'dhimbje! Nė tė flitet pėr bukuroshe 14-vjeēare tiranase qė rrėmbehen dhe shiten si bagėti, torturohen e pėrdhunohen shtazėrisht nga gangsterėt shqiptarė, dhe pastaj pėrdoren pėr tė kėnaqur epshet e meshkujve tė huaj; nė tė tregohet historia e njė djali qė gėnjen dhe shet kushėrirėn e tij, e dy prindėrve naivė qė dėrgojnė vajzėn 16-vjeēare qė tė punojė si dado, e njė tė riu qė e detyron tė fejuarėn tė bėhet prostitutė. . .

Nejse... Disa libra tė tjerė nga kjo shkrimtare janė Ditė e bardhė e fyer (i dyti i trilogjisė); I love Tom Hanks, qė ėshtė njė pėrmbledhje me tregime; Lule tė gabuara qė ėshtė gjithashtu pėrmbledhje me tregime, etj.

Klikoni mė poshtė pėr disa pjesė tė zgjedhura:

Leila
Suela

Search!

Elsewhere
Reklamė