argjiro.net > blue > shqip > fan noli
1
Fan Noli

Fan Noli ishte njė njeri shumė i zgjuar dhe njė shkrimtar i shkėlqyer. Ndėr veprat qė Noli na ka lėnė pas vlen tė pėrmenden pėrkthimet nė shqip tė shkrimeve tė anglezit William Shakespeare si dhe mėvetėsia e Kishės Ortodokse shqiptare. Shqipja e Fan Nolit ėshtė shqipe e zhdėrvjellėt; nė shkrimet e tij pėrzgjedhja e fjalėve ėshtė mahnitėse.

Anės lumenjve
Hymni i flamurit
Jepni pėr nėnėn
Marshi i Barabbajt
Sofokliu

Search!

Elsewhere
Reklamė